تصاویر استوک چیست؟

به تصاویری که در سایزهای بسیار بزرگ هستند و مناسب جهت استفاده در طراحی ها و کارهای گرافیکی، چاپ و پس زمینه سیستم های بزرگ می باشند، تصاویر استوک گفته می شود.

کاربرد تصاویر استوک :

برای طراحی بنر ها استند ها و بسیاری از بروشور ها و کاتالوگ ها نیازمند تصاویر با کیفیتی به نام استوک یا با رزولوشن بالا هستیم که از این تصاویر می توان بدون افت کیفیت در صنعت چاپ و تبلیغات استفاده نمود.‌

دسترسی به تصاویر استوک

وبسایت Shutterstock یکی از بزرگترین سایت های ارائه دهنده تصاویر گرافیکی و موضوعی متنوع و بسیار باکیفیت در دنیا می باشد که هزینه اشتراک ماهانه در این سایت نزدیک به ۲۵۰ دلار (بیش از ۲۵۰۰۰۰۰ تومان ) می باشد.

راه های متعددی برای دسترسی به تصاویر استوک وجود دارد، خریدن حساب کاربری شاتر استوک یکی از این موارد است که اینجا به آن نمی‌پردازیم.

در این میان، سایت‌هایی هم هستند که تصاویر استوک رایگان را در اختیار کاربران و طراحان قرار می‌دهند.

  • یکی از بهترین ها در این زمینه، سایتِ Unsplash.com می‌باشد که در تصویر، تعدادی از تصاویر استوک با موضوع غذا خوردن مردم را مشاهده می‌کنید.
سایت unsplash تصاویر استوک

به عنوان یک طراح ، حتما از این سایت بهره کافی را ببرید.

  • سایت Freepik.com یک سایت دیگر در این زمینه است.

با این تفاوت که در اینجا، فقط به تصاویر عکاسی شده محدود نمی‌شویم و به فایل‌های لایه‌باز PSD، وکتور‌های مختلف و ایکون‌های بسیاری دسترسی داریم و میتوانیم رایگان همه آن‌ها را دانلود کنیم!

البته برای دانلود روزانه، محدودیتی وجود دارد که خوشبختانه با ایجاد یک حساب کاربری رایگان، می‌توان این محدودیت را کاهش داد.‌

سایت Freepik

در تصویر بالا، بخشی از نتایج جست‌و‌جوی کلمه Food را مشاهده می‌کنید که شامل تصویر، وکتور، منوی رستوران، پوستر و سایر موارد می‌باشد.

در بسیاری از موارد، ‌دسترسی به این منابع با ارزش بسیار مفید و کار راه انداز است.‌

تصاویر شاتر استوک 🧐

هر چقدر هم که سایت‌های استوک رایگان، برای شما کاربرد داشته باشند، باز هم تصاویر شاتر استوک بهترین گزینه هستند.

خوشبختانه در ایران، سایت‌ها و منابعی هستند که تصاویر شاتر استوک را به شما می‌فروشند و از آن بهتر، بعضی از سایت‌های دانلود، تصاویر مجموعه شاتر استوک مربوط به یک سال خاص را برای دانلود رایگان قرار می‌دهند.

به منظور دسترسی آسان شما طراحان گرامی به این مجموعه ها، در ادامه، لینک صفحه مربوط به دانلود این مجموعه‌های ارزشمند را قرار می‌دهیم.

تصاویر شاتراستوک

در تصویر بالا، بخشی از تصاویر دسته حمل و نقل را مشاهده می‌کنید.

امیدوارم از این مطلب نهایت استفاده را ببرید و سایر مطالب سایت و پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

هدف ما به اشتراک گذاری مطالب مفید و کاربردی و راهنمائی و مشاوره طراحی تبلیغات است. از پرسیدن سوال و به اشتراک گذاری نظرات مفیدتان خجالت نکشید.